Milžiniška afera dėl anhidrito

“Anhidritas (chemiškai – CaSO4, kalcio sulfatas) – mineralas ir nuosėdinė uoliena, 155-790 m. gylyje ištisiniu 40-60 m. storio klodu paplitęs pietinėje ir pietvakarinėje Lietuvos dalyje. Arčiausiai žemės paviršiaus gavybai palankiausias anhidrito sluoksnis aptinkamas Kauno-Prienų apylinkėse ir gilėja pietvakarių kryptimi. UAB “Margasmiltė” lėšomis detaliai išžvalgyto anhidrito ištekliai padidinti iki 235,2 mln. t.”

Taigi jei anhidrito ištekliai bus maksimaliai išgauti, o kaina sieks minimum 500 Lt, nesunku suskaičiuoti, kad visų gelmėse glūdinčių išteklių vertė siekia daugiau nei 100 milijardų litų. Tiesa, lobis jau atiduotas “elitui” , nors tai yra visų Lietuvos žmonių nuosavybė. Ar žmonės sutinka, kad jie būtų apgauti? Ar buvo surengtas referendumas šiuo klausimu? Ar galima demokratinėje valstybėje pareikalauti gražinti teisėtai žmonėms priklausantį turtą bei panaudoti jį žymiai efektyviau? Ar vergai supranta, kad jų teisės užrašytos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje?

Mano pasiūlymas būtų toks: organizuoti referendumą dėl to, ar piliečiai sutinka, kad privati bendrovė eksplotuotų anhidrito telkinį. Referendumo tekste nurodyti, kokią naudą iš to gautų privati bendrovė, susimokėjusi visus mokesčius ir kokią naudą gautų valstybė, gavusi tuos mokesčius ir palyginti šiuos skaičius su anhidrito išteklių verte.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: