Kaip sureguliuoti mažmenines maisto produktų kainas

Programos rūšis: visuomenės naikinimas ir indoktrinavimas (vergų ir elito visuomenė kaip sambūvio forma)

Manipuliacijos tipas: kolektyvinių programų diegimas

Manipuliacijos metodas: laisvosios rinkos ideologijos propagavimas

Manipuliacijos įrankis: LLRI ir kiti

Lietuvoje kylant panikai dėl nuolat augančių maisto kainų, prasideda klausimai, ką daryti, kad sumažinti maisto produktų kainas mažmeninėje rinkoje. Seimas mėgino priimti įstatymą, kuriuo būtų apribojamas prekybos tinklų pelnas. Deja, šie įstatymai nebus priimti ir Lietuvos vartotojai kęs nuolatinį kainų augimą. Laisvoji rinka nėra pajėgi sureguliuoti kainas taip, kad būtų išvengta didelio pelno pardavėjams, todėl aktyviai turi įsikišti pati visuomenė.

Valstybinės prekybos įmonės įkūrimas. Valstybinio (visuomeninio) kapitalo įmonė sukurtų prekybos centrų tinklą Lietuvoje (ir užsienyje). Įmonė supirktų produkciją ir pardavinėtų už tam tikrą, tačiau ribotą pelną. Tai lemtų mažesnių kainų parduotuvių atsiradimą Lietuvoje ir veiktų kitų konkurentų kainodarą. Vietoj drastiškų įstatyminių projektų atsirastų realus ir patikimas įrankis kontroliuoti mažmenines maisto produktų kainas šalyje. Nebūtų pažeidžiami jokie interesai ar vyktų valstybės įstatyminis kišimasis į privačių mažmeninių tinklų pelno ribojimą. Būtų pasinaudojama laisvosios rinkos ideologija, kurią aktyviai propaguoja LLRI. Prieš ugnį reikia kovoti ugnimi. Aldi mažmeninės prekybos tinklas, kuris yra vokiško valstybinio kapitalo kilmės, siūlo kur kas mažesnes kainas nei konkurentai. Kai kurių tos pačios kokybos produktų kainos skiriasi daugiau nei 2 kartus.

  • mažesnės maisto produktų kainos dėl didesnės konkurencijos ir riboto pelningumo, kad palaikyti valstybinės įmonės veiklą;

Valstybinėje prekybos įmonėje būtų teikiama pirmenybė vietinei lietuviškai produkcijai, todėl būtų mažinamas importas ir kuriamos papildomos darbo vietos Lietuvos žemės ūkyje. Išplėtus valstybinio kapitalo tinklą užsienyje, būtų galima didinti lietuviškos produkcijos eksportą. Aldi parduotuvių tinklas, plečiasi į visas pasaulio šalis, o šis tinklas teikia pirmenybę vokiškai produkcijai.

  • Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės plėtros skatinimas, importo mažinimas, eksporto didinimas;

Lygiagrečiai galima vystyti lietuviškų kooperatyvų, kurie užsiimtų žemės ūkio produkcijos gamyba, veiklą. Kiekviename rajone būtų kuriamos specializuotos bulvių, vaisių, įvairių daržovių, pieno ir kt. produktų kooperatyvai, kurie gabentų ekologiškai švarią produkciją į netoliese esančius prekybos centrus tos pačios savivaldybės ribose. Parduodamų maisto produktų kaina dar sumažėtų dėl mažesnių kuro sąnaudų, būtų remiami vietiniai ūkininkai, o produkcija apdirbama ir pakuojama šalia žemės ūkio laukų esančiuose miesteliuose, kuriuoje nėra darbo vietų. Tai taptų atskiru projektu remiant nykstančius miestelius ir kaimus, suteikiant darbą vietiniams ūkiams ir gyvenviečių gyventojams.

  • Prekybos centruose naudoma šalia užauginta ir perdirbta produkcija, suteikiant darbo vietas vietos gyventojams, skatinant vietinę ekonomiką.

Šis projektas Lietuvai būtų visokeriopai naudingas, tačiau nebus nieko daroma dėl to, kad visuomenei “išplautos smegenys” apie žalą, kuri atsiranda vykdant valstybinę ūkinę veiklą. Nuolat piešiamas niūrus vaizdas, siejant jį su komunizmu ir SSRS sugriuvimu. Indoktrinavimas vyksta pilnu tempu, atiduodant gyvybines valstybės ir visuomenės ūkio gijas elitui, o visuomenės poreikiams tenkinti lieka per mažai resursų.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

  • armapci  On 2011/05/08 at 18:13

    Šis metodas tinkamas ir reikalingas reguliuojant ne vien maisto kainas, bet ir statybų sektorių, bankus, farmacininkus ir t.t. Bėda viena – ne viską galima pasigaminti/išgauti pačiam (dujos, nafta), tačiau tokiose srityse kaip farmacija, bankai, mažmeninė prekyba toks reguliavimas yra labai paprastas, efektyvus ir skatinantis ne tik ekonomikos augimą, bet ir pragyvenimo lygio kilimą numušant kainas, įdarbinant bedarbius, skatinant žemės ūkio vystymąsi, kuriant/plečiant naujas pramonės šakas. Vien ką galima sukurti iš Lietuvoje išgaunamų žemės turtų, kuriuos kaip žaliavą parduodam už centus ir po to vėl perkam jau už litus. Žinoma, visas realus kilimas būtų paremtas monopolistų geranoriškumu 🙂

  • PRO  On 2011/05/09 at 20:36

    na taip bet ka mes turim? korumpuotas partijas kurios valdo lietuva,tai is karto atpuola, prezidentura? irgi nemanau, kam bus pavaldus tas sekturius? zemes ukio ministerijai? kur starkevicius pervedineja nerealius pinigus mass media portalams,kad tik nieko blogai apie ji nerasytu…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: