Kaip pasinaikinti smegenų praplovimą ir netapti zombiu

Mažai kas yra objektyvus dėl asmeninių savybių. Tau gali atrodyti, kad esi protingas, tačiau vistiek, žvelgiant iš aukštesnio taško, liksi praplautomis smegenis, pats to neįtardamas. Darau šią išvadą stebėdamas patį save, apimant bent 10 metų laikotarpį. Su laiku imi žvelgti į save kritiškai, nors tuo senesniu momentu manei, kad neturi sau didesnių priekaištų. Sustabarėjimas ties pačiu savimi ir tave supančiu pasauliu kaip nekintamu objektu leidžia įtarti, kad netobulėji ir galbūt esi “praplautomis smegenimis”.

1. Žinių lygio didinimas. Puikus metodas panaikinti savo smegenų praplovimą. Šioje srityje neįmanoma paskaičiuoti progreso, todėl manymas, kad viską žinai yra pražūtingas. Labai blogai aklai tikėti visais informacijos šaltiniais, kadangi jie yra patys apriboti žinių limito, todėl būtinai reikia turėti kuo daugiau informacijos šaltinių ir juos analizuoti. Bet koks vienpusis domėjimasis nepadėtų susiformuoti nei tinkamam žinių lygiui, nei kitoms mąstymo savybėms. Žinios yra pagrindas.

2. Objektyvumas. Kiek turime daug politologų, tačiau jie turi didelį trūkumą. Jie analizuoja tik vienpusę informaciją, tačiau skelbia visuotinas išvadas. Turint savo informacinį pagrindą lengva nustatyti, kuris politologas pateikia visą foną, o kuris tik dalį. Asmeninis objektyvus sumažina manipuliacijos tikimybę.

3. Neabejingumas ir smalsumas. Reikia domėtis tuo, kas naujo atsiranda tavo matymo lauke, nuolat priimti naujus informacijos šaltinius ir juos priimti teigiamai, be išankstinio nusistatymo. Labai daug žmonių yra sustabarėję ir bet kokį nepažįstamą, jiems pavojingą dirgiklį atmeta. Tai viena esminių skeptikų savybių. Jie yra naujus dalykus žiūri pro pirštus, su išankstiniu neigiamu nusistatymu.

4. Analitinis mąstymas. Pasinaudoti turima informacija ir daryti išvadas. Būtina “atsijungti” nuo religinių, politinių, ekonominių, kultūrinių dogmų.

5. Kritiko mąstymas. Sudėjus keletą šių asmeninių savybių galima išsiugdyti stiprų kritinį mąstymą, kuris bus pajėgus apsiginti nuo bet kokių manipuliacijos pavojų.

Tikrieji kritikai gali būti tik tiesa suinteresuoti žmonės. Niekada neverta pasitikėti nei religijomis, nei politikais, nei verslininkais, nei apskritai niekuo, nes daugelis turi savo interesus. Jie trukdo susiformuoti kritiko mąstymui, kadangi tokiu atveju pralaimėtų jų interesai. Šie suinteresuotieji asmenys dažnai neturi išvystę nei vienos aukščiau užrašytos savybės. Tai tiesiog zombiai, o jais aklai tikintys žmonės yra manipuliacijų aukos su “išplautomis smegenimis”.

Kas yra zombiai:

Politikai,

Religijų atstovai,

Žurnalistai,

Valdininkai,

Verslininkai,

Teisėsaugininkai,

Dalis mokslininkų ir akademikų,

Bankininkai,

ir kiti interesus turintys asmenys. Likusi dalis – tai jų veiklos zombifikuotos aukos, kurie stengiasi užimti zombių vietas, kad pakiltų laipteliu aukščiau piramidinėje socialinėje struktūroje. Net ir tie asmenys, kurie nėra zombifikuotos aukos, vistiek priversti žaisti pagal šias taisykles. Jie priversti “kilti” šioje piramidėje, nes būtų lengviau išgyventi ir nebūtų pasmerkti likusios zombifikuotų aukų ir zombių armijos.

Asmeniškai nematau prasmės dalyvauti šiame žaidime, tačiau esu priverstas, kad nenustipti iš bado. Kur tai nuves? Niekur nenuves, bet tai grynų gryniausias išgyvenimo instinktas. Tarsi kūno materialistinių poreikių tenkinimas, savo dvasiai stimpant iš bado. Mūsų tikrieji žmogiškieji poreikiai lieka užriby. Tai tarsi gyvenimas kaleime.

Pagaliau pagalvojus, kodėl čia rašau, yra tai, kad noriu kuo mažiau zombių ir jų zombifikuotų aukų, noriu, kad atsirastų daugiau žmonių, kurie pasirinktų kitą gyvenimo kelią. Bent jau suvoktų, kad visi esame ne pažangios visuomenės piliečiai, o paprasčiausi zombiai ir vergai.

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

  • g  On 2011/08/10 at 20:38

    Parasyta tiap lyg kazkas perskaitytu mano mintis

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: