Lietuvos laukia beveidės skurdžios su privatizuotomis mokyklomis ir ligoninėmis ateitis

Baigėsi aukso amžius Lietuvai, kai įstojus į ES buvo priplukdyti dideli kiekiai pinigų. Ateina metas mokėti skolas.

http://www.finmin.lt/web/finmin/2011islaidos

Sudėjus skolos aptarnavimui skirtas išlaidas ir ES įmokas gauname daugiau nei 3 mlrd. lt, kuriuos reikia siųsti į užsienį. Tuo tarpu pajamos į valstybės biudžetą 2010 m. sudarė tik 14 mlrd. 533 mln. lt. Vadinasi, kas penktas mokesčių mokėtojų į valstybės biudžetą sumokėtas litas keliauja ne švietimui, ne ligoninėms, bet į užsienį. Tai tik pradžia, nes valstybes skolai augant “kitų išlaidų” dalis gali didėti. Tai didžiuliai pinigai, kurių panaudojimas galėtų būti žymiai prasmingesnis.

Tas didžiulis pasipinigavimo džiaugsmas, gaunat ES lėšas, yra kvailas, nes niekas mums veltui tų pinigų nemokės. Juos reikės grąžinti atgal. Vienintelis ES paramos privalumas yra tas, kad nereikia mokėti palūkanų. Tai tarsi bepalūkanės paskolos. Tačiau mes mokame palūkanas kita forma – prarandame dalį nepriklausomybės.

Kur kas prasčiau su valstybės skola užsieniui. Ji praktiškai atsirado tik po įstojimo į ES. Paskolos yra labai žalingos valstybei, kadangi neatsakingai valdžiai – tai didžiulė galimybė laikinai pasipelnyti nemokant už ją nieko ir paliekant problemą spręsti ateities kartoms. Taip ir atsitiko. Nepaisant ES paramos, buvo pasitelkiami papildomi pinigai. To pasekoje perdegė Lietuvos ekonomika. Jei būtų elgiamasi kukliau, taupomi pinigai, šiandien nereikėtų atiduoti nei 40 mlrd. lt paskolų, nei kasmet sumokamų 2 mlrd. lt palūkanų. Tai svarbūs pinigai. Ir gali būti, kad skola vis didės. Esant tokiai emigracijai, pajamos neaugs taip sparčiai kaip skolos aptarnavimo išlaidos. Pasekmės bus baisios: bus naikinama švietimo sistema, brangus mokamas mokslas, menka jo kokybė, ligoninės bus privatizuotos ir be pinigų žmonės nebus gydomi. Kieno sąskaita taupys centrinė valdžia, tenkindama užsienio kreditorių poreikius, nesunku atsakyti. Pasižiūrėkite čia:

Dabar prasidėjęs mokyklų ir ligoninių naikinimo vajus yra tik pradžia. Augant skolos tempams mokyklos ir ligoninės ilgainiui bus privatizuotos arba apskritai uždarytos vardant užsienio kreditorių poreikių. Mes, vergai, tiesiog mokėsim mokesčius.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

 • linaskranauskas  On 2011/01/22 at 13:46

  OK, siūlau imtis veiksmo, ne vien kritikos.

  • valstybe  On 2011/01/22 at 16:16

   Be to, reikia žinoti, ko nori. Nes kita partija užimtų nišą ir niekas nepasikeistų.

 • valstybe  On 2011/01/22 at 14:06

  Turi susiformuoti kritinė masė žmonių, bent 4% populiacijos. Tada galima veikti.Kol kas žemas sąmoningumo lygis

 • linaskranauskas  On 2011/01/22 at 14:18

  Nieko panašaus. Kai atrodo, kad aplink nėra protingų (“sąmoningų”) žmonių, tai asmeninio narcisizmo (o ne sąmoningumo) pikas.

  • valstybe  On 2011/01/22 at 14:45

   Ne man taip atrodo, o taip yra iš tikrųjų. Žmonės beveik niekur nedalyvauja. Į mitingą susirenka 100 žmonių, iš kurių tik 10-15 jauni. Pats dalyvavau nė vienąkart. Visi sprendžia problemas asmeniniu lygiu, beveik nėra visuomenės komunikacijos tarpusavyje, stiprių bendruomenių, organizacijų, profsąjungų. Vienas su kitu pjaunasi, lygiai kaip ir tavo žinutė aukščiau – to pjovimosi tarpusavyje pavyzdys.

   • docentas  On 2011/01/22 at 16:35

    Tikra tiesa.

    Valdžia bijo tik vieno dalyko, kada žmonės sukyla. Tikrai reikia burtis į grupes, nes ir galinga upė kažkada buvo tik upelis. Taip ir būtu sukurta kritinė masė.

   • linaskranauskas  On 2011/01/23 at 01:28

    Abejoju, ar pjovimosi pavyzdys – būtent mano komentaras. Nematau absoliučiai jokio pagrindo taip sakyti. Atvirkščiai, aš, tavęs nė kiek nepažinodamas, iškart pasiūliau ką nors kartu daryti; tai tu atsikirtai įprastomis “ai čia viskas žlugę, va tik aš vienas dar šį tą suprantu” klišėmis. Apgailestauju..

 • Vytautas  On 2011/03/26 at 21:02

  Su “darymais” esu truputi susidūręs gan įvairiose pozicijose. Normaliai žmogus keiti kažką kai fiziškai neįmanoma kitaip gyventi. Savo laiku turėjau problemų su reketu ir ne aš vienas. Kaip žengi rizikingą žingsnį 99% tave palaikiusių neria į krūmus ir žiūri kas bus. Pats žmogus, įveikęs baimę, įgauni sielos ramybę ir tvirtumą.
  Iš kitos pozicijos teko stebėt kaip bendruomenė “suvalgo” sąžiningą, principingą ir įžvalgų vadovą. Kiekvienas nori duot kyšį, kad būtų jam geriau. Kadangi vadovas neėmė kyšių ir netenkino turtuolių norų buvo priverstas išeiti savo noru. Keista visi šaukia apie sąžinę, bet kai ji realiai įgyvendinama, niekam jos nereikia.
  Kol kas žmonės nežino ko nori: pinigų ar sąžinės. Tai tarpusavyje nesuderinami dalykai. Jei vieno daugėja kito mažėja.

  • valstybe  On 2011/03/27 at 11:39

   Šiuo metu irgi esu krizėj, kartu tikiu stiprios visuomenės idėja, bet kartu ir yra neįmanoma visiems darniai veikti kartu. Pagrindinis trūkumas – žmogiškosios silpnybės. Ar verta apskritai stengtis ir kovoti, ar kažką ateity siekti, ar palikti taip kaip yra. Viduje esantis žmogiškumas liepia nepasiduoti ir bent jau savyje išlaikyti tą visuomenei trūkstamą brandą, nors visi galėtume nusispjauti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: