Energetinio saugumo centro įkūrimo tikslas – ne energetinis saugumas, bet politikų pataikavimas NATO, bandymas įgauti didesnę vertę patronų akyse, noras įdarbinti švogerius, noras pridengti savo tikruosius ketinimus pasisavinti energetiką Lietuvoje

Dar vienas biurokratinis pokštas iš Bubiliaus Kybio – šiandien iškilmingai atidaryta tinginių ir dykaduonių irštva – energetinio saugumo centras. Nors biurokratai nedrįso pasakyti, kiek kainuos centro išlaikymas, manau, kad kainuos nemažai. Eilinį kartą didinamas biudžeto išlaidų dydis ir biurokratų skaičius valstybėje. Nesvarbu, kad daugėjant įvairaus plauko saugumiečių tinklui šalį palieka vis daugiau žmonių, paradoksalu, ieškodami socialinio saugumo svetur. Kodėl pas mus taip stengiasi gilintis į technokratiją? Kodėl niekada nesistengiama dėl paprastų piliečių poreikių?

Ironiška, kad energetiniu saugumu susirūpinta tik tada, kai jo beveik neįmanoma užtikrinti. Ką galėtų reikšti šis mūsų politikų “chameleonų” gestas? Juk visai neseniai energetikos sistema, pagal globalistų reikalavimus ir vietinių vagių įgeidžius, buvo sunaikinta.

1. Pataikavimas NATO ir bandymas įgauti didesnę vertę savo patronų akyse. Tas nenumaldomas noras ir prigimtis patikti galingiems kaimynams yra užkoduotas mūsų “chameleonų” tarpe.

2. Didžiuliai politikų kompleksai. Juk neveltui mūsų politikėliai nuolat mini Estiją. Jie negali sau leisti, kad kas nors kitas gali atrodyti iš išorės gražiau, geriau, ypač kaimynas. Todėl jei negali jo apdergti būtina pasirodyti geriau, kad ir šis skambus pavadinimas “energetinio saugumo centras”.

3. Noras įdarbinti savo pažįstamųjų ratą. Tai nenugalima politikų prigimtis išlikti. Dar viena strategija suleisti iltis į grobį ir išlaikyti savo valdžią, kad ir kaip galėtų pasikeisti aplinkybės.

4. Noras sunaikinti ir išparceliuoti likusį turtą. “chameleonai”-mūsų politikai yra labai klastingi. Po kiaulės akimis slepiasi klastingi norai. Didžiausi energetiniai sandoriai, nuskurdinę šalį, buvo pristatyti kaip pažangūs, lemtingi ūkio vystymuisi. Šios šlykščios charakterio savybės yra dominuojančios Lietuvos politikų tarpe.

Manau, kad skelbiamas oficialus įsteigto energetinio saugumo centro tikslas nėra pats saugumas, bet aukščiau išvardinti tikslai. Pastebėjote, kad jie susiję su šių politikų išlikimo strategija.

Šitame video siužete pamatysite daug laimingų biurokratų ir jiems galvą linksinčių protingai nusišnekančių mokslininkų veidų. Nenuostabu kodėl, nes tame pačiame video užsiminta, kad atsiras darbo vietų ir pastariesiems, būsimiems dykaduoniams.

http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12729723701272743095

Mano pasiūlymai:

1. Uždaryti energetinio saugumo centrą ir atleisti visus valdininkus. Tokio masto klausimus privalo spręsti Premjeras ir jo patarėjai. Jei reikia, galima suorganizuoti pasitarimą Vyriausybėje. Ne tik būtų sutaupyta resursų, bet ir sprendimai būtų mobilesni.

2. Organizuoti savanorišką Tarybą Vyriausybės patalpose. Taryba rinktųsi periodiškai ir aptartų energetikos saugumui svarbius reikalus,  jų išvadas patvirtinant arba atmetant Premjerui. Tarybos nariai galėtų būti renkami internetu Lietuvos piliečių. Bet kada ir bet koks Tarybos narys būtų atšaukiamas internetu.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

 • docentas  On 2011/01/16 at 19:11

  Išvis tas NATO tolesnis militarizavimas yra pinigų švaistymas. Logiškai pagalvojus suvokiama, kad NATO vieta yra muziejuje.
  Arba NATO pakeisti arba neformuoti, nes jos tikslas ginti Vakarus nuo sovietų yra pamirštas.

  Dabar NATO funkcionuoja tik kaip buferinė zona Europoje prieš Rusiją, kuri dar įžvelgiama kaip kažkokia pabaisa. JAV greičiau mus įtrauktu į karą negu Rusija 😀 Šeip pritariu energetinio ir kibernetinio saugomo tobulinimui, tačiau tuo maždaug ir baigiasi NATO reikšmė ir būtinybė.
  Pastaruoju metų matoma, kad NATO narės aktyviau plėtoja ir ruošia aljansą lyg kovotu prieš kažkokį nematomą priešą.

  Negi kovosime prieš Kiniją? Kinija dabar superka Europą, todėl jai nebūtu naudos kelti konfliktą.
  Rusija? Nu jeigu JAV imperija užsimanys karo tai jos pirmas šuo bus NATO. Tai pilnai matomas faktas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: