Popiežiaus bulės gamintos iš vaikų odos

Popiežiaus bulė buvo vienas svarbiausių viduramžių Europos dokumentų ir teisės aktų. Jais buvo šaukiami kryžiaus karai (tame tarpe ir į Lietuvą), steigiami ordinai, ekskomunikuojami valdovai, skelbiama inkvizicija ir t.t. Patys dokumentai, kaip skelbiama Vatikano, yra išlikę, tačiau kai kurių šaltinių teigimu, jos tėra tik klastotės pridengti gedingą katalikų Bažnyčios praeitį..

Realybė yra tokia: popiežiaus bulės (originalai) buvo gaminami iš žmogaus odos. Dažniausiai dokumentų gamybai buvo naudojama paaukotų vaikų bei eretikų oda. Klastotės buvo pagamintos iš veršiukų odos. Pirmoji popiežiaus bulė  ant žmogaus odos pavadinimu Ex commisso nobis buvo pagaminta 1136 m., kuri buvo skirta Saksonijos popiežiaus ekskomunikavimui. Jį išleido popiežius Innocent II.

Po šio popiežiaus mirties tradicijos naudoti žmogaus odą buvo tęsiamos kitų Romos katalikų Bažnyčios valdovų. Žmogaus oda dokumentų gamybai buvo naudojama iki pat XVI a. vidurio.  Iš viso to laikotarpio metu buvo išleista daugiau nei 20 popiežiaus bulių.

Teigiama, kad vaikų aukojimo kultas ir bulių gamyba buvo susiję su šetono garbinimo ritualais. Šie tamsos dievai turėjo konkrečius vardus, o pačios apeigos buvo paveldėtos iš Venecijos rabino, o šis savo ruožtu jas paveldėjo iš kitų žynių, priklausiusių senovės pagoniškoms tautoms.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: