Taupymo ir efektyvesnio valdymo pasiūlymas degradavusioms partijoms

Vienas iš labai paprastų būdų sumažinti valstybės išlaidas – panaikinti savivaldybių Tarybas. Šios praktiškai jokios reikšmės Lietuvai ir jos žmonėms neturinčios institucijos tapo tinginių ir lengvos duonos mėgėjų prieglaudomis, į kurias iš kartos į kartą lenda giminaičiai ir žymūs partinių grupuočių veikėjai. Siūlymas būtų paprastas – panaikinti savivaldybių Tarybas ir taip sumažinti biurokratų skaičių bei valstybės išlaidas.

Visoje Lietuvoje egzistuoja 60 savivaldybių. Prieš keletą metų jų buvo apie 40. Kaip esu rašęs anksčiau, Lietuvą valdančios politinės grupuotės kuria policinės valstybės struktūrą. Vienas iš tokios valstybės bruožų – biurokratijos didinimas. Šis savivaldybių skaičiaus padidinimas nuo 40 iki 60 įrodo, kad mano mąstymas yra teisingas – šiuolaikinė politinių degradų karta sąmoningai didina biurokratų skaičių, nepamiršdami priminti prieš rinkimus žmonėms, kad mes stengsimės sumažinti jų skaičių.

Taigi turime 60 savivaldybių, kuriuose Tarybos narių skaičius svyruoja nuo 21 (Rietavo sav.) iki 51 (Vilniaus miesto sav.).

1. Bendras Tarybų narių skaičius siekia:

1260<narių skaičius<3060

2. Bendros išlaidos atlyginimams per mėn. siekia (jei tarkim alga 5000 Lt prieš mokesčius):

63 mln. lt<algos nariams<153 mln.lt

3. Bendros išlaidos atlyginimams per metus siekia:

~750 mln.lt<algos nariams<~1 mlrd.800 mln.lt

Nepamirškime, kad Tarybų nariai dirba ne vieni, bet su jais kartu dirba ir juos aptarnaujantis personalas. Jų veiklai reikalingas nekilnojamas turtas, išlaidos komunalinėms paslaugoms ir t.t. Išlaidos gali dar labiau pakilti (nežinau tiksliai – informacijos neteikia net statistikos departamentas, nors jame dirba apie 500 darbuotojų).

Labai abejotina, ar bus subręsta iki tokio lygio, kad bus žiūrima bendrų visai šaliai interesų. Savivaldybės tapo klerkų prieglaudomis, todėl tokio lygio reformos sulauktų didžiulio pasipriešinimo iš politinių grupuočių.


 

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

  • docentas  On 2010/12/11 at 13:10

    Tikrai yra būtinas neefektyviu, nenaudingu ir nereikalingų komisijų ar departamentų naikinimas. Čia vos ne kaip JAV kur egzistuoja departamentai nuo šaltojo karo laikų, šiandien jau praradę naudą, bet vis tiek gaunantys finansavimą.
    Negalima leisti, kad atsitiktu kaip atsitiko JAV kur didžiausias darbdavys yra vyriausybė.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: