Kaip A.Kubilius pristatinėjo vyriausybės programą

Man asmeniškai buvo gėda stebėti šitą parodiją, kuri oficialiai vadinama permainų koalicijos Vyriausybės programa. Šioje programoje nėra nieko konkretaus apart blevyzgojimo. Pristatomos programos skurdą bandoma užmaskuoti dažnai vartojamais tarptautiniais žodžiais ir karts nuo karto įterpiamomais nesusijusiais su tema sakiniais apie šviesų rytojų. Kas keisčiausia, kad A.Kubilius skaitė savo paties tekstą. Bandydamas išskirti strategines Vyriausybės darbo kryptis, premjeras, kaip man pasirodė, maišėsi net ir tarp tų kelių krypčių.

Kiti pastebėjimai:

1. Kubilius kalba apie vyiausybės kovą ne su priežastimis, bet su pasekmėmis. Tai nuolat pabrėžiama premjero kalboje. Tai juntama kalbant apie krizę. Jei nori pasiekti didelių rezultatų, reikia turėti konkrečius tikslus ir juos konkrečiai įgyvendinti. Pvz., ar galima kovoti prieš rūkimo pasekmes? Gal paprasčiausiai nerūkyti apskritai? Šito mąstymo elementų pas Kubilių nepastebėjau.

Destruktyvus mąstymas

2. Nuolatinis termino “krizė” vartojimas. Tai figuruoja net tarp visų 3 strateginių vyriausybės krypčių. Visų pirma – tai destruktyvus procesas, kuris neskatina kurti, tik kovoti su minėtomis pasekmėmis. Labai primena Busho grupuotės programą po 9/11, kuomet amerikiečiai buvo įtikinti atakų prieš Iraką ir Afganistaną reikalingumu.

Destruktyvus mąstymas

3. Nuolatinio termino “krizė” vartojimas pristatant strategines Vyriausybės darbo kryptis išduoda trumpalaikį mąstymą į ateitį, maždaug 1-3 metai į priekį. Nekalbama apie tolimesnę ateitį, nekalbama kuo mes norime ir turime tapti.

Destruktyvus mąstymas

4. Vyriausybės programa iš esmės yra parodomoji. Visa pristatyta programa buvo populistinių ir demagoginių sakinių kratinys be jokio konkretumo. Jei išmestume gražius žodžius apie valstybės ateitį ir kitus triukus, programa atrodytų ne geriau nei A.Valinsko kaip LR Seimo Pirmininko programa.

Viršelis, kad žmonės neįtartų apie šio politiko destruktyvumą

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

 • DarkMan  On 2010/11/27 at 21:36

  Ka ponas manote apie gariunu turgaus afera, kuri dabar neseniai nuskambejo ziniasklaidoje. aciu jusm uz nuostabius straipsnius

  • valstybe  On 2010/11/28 at 20:01

   Negirdėjau apie tai, nes labai daug dirbu šiuo metu ir neturiu laiko prisėsti 🙂 yra ir įdomesnių temų nei Gariūnai

   • DarkMan  On 2010/12/01 at 10:09

    na jo gal ir yra idomesniu temu, bet idomumas tas kad tas ramunas savininkas gariunu jisai yra ordine sv kazimero. ir idomu ar ne ordinas stovi uzh jo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: