Pasaulio Bankas siekia kontroliuoti vandens tiekimą

Pasaulio Bankas atnaujina savo seną strategiją – vėl bando paversti vandens tiekimo sistemas privačiais objektais ir “laisvos rinkos” dalyviais.  Nepaisant sukeltų katastrofiškų šios politikos pasekmių Lotynų Amerikoje bei kitur pasaulyje, planas nesikeičia. Būtina kontroliuoti gyvybiškai svarbius pasaulio resursus bei paversti beverčius spausdinamus popierius realiu nekilnojamu turtu. Šioms finansinėms grupuotėms kontroliuojant vandentiekio sistemas galimybės apsisaugoti nuo vandens apdorojimo jį fluoriduojant ar kitaip nuodijant taptų labiau teorinėmis. Mes turime JAV pavyzdį.

Prieš keletą savaičių tarptautinė finansų korporacija (IFC) nusipirko didžiausią Čekijoje vandens tiekėją “Veolia Voda”. Po šio sandorio ji tapo didžiausia pasaulyje privačia vandens kompanija.

Ar neparduos kubilistinės šalies politiniai išsigimėliai vienų didžiausių Europoje vandens išteklių ir vandentiekio sistemos? Laikas parodys, bet dėl politinių degradų galimų sprendimų yra nerimo. Patikėkit, paprastų Lietuvos žmonių jie neklaus – jiems ant jūsų nusispjaut.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

  • kantas  On 2010/11/07 at 14:29

    gera įžvalga

  • Johnsonas  On 2010/11/18 at 22:22

    Kompanija Veolia, jei gerai suvokiu jos veikimą, yra išsiskaidžiusi į daugybę stambių dukterinių korporacijų, valdančių kokią nors ūkio šaką – tai yra Veolia transport, Veolia transportation – panašūs pavadinimai, bet vienas teko UK kitas amerikai, Veolia voda/water ir taip toliau. Na tiesiog i google reikia pabandyt suvest ir pasimato viskas, belieka tik patikrinti nuorodas ir suvesti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: