Kodėl JAV ir Izraelis nepuls Irano

Žiniasklaidoje nuolat pasirodo pranešimai ir analitiniai straipsniai Irano atžvilgiu ir apie galimą JAV bei Izraelio intervenciją į šią teritoriją. Karinio konflikto galimybė aptariama kaip labai tikėtina, kadangi Iranas vysto branduolinę programą, o tai, pasak JAV ir Izraelio, kelia didelę grėsmę pasaulio saugumui.

Irano problematika itin primena buvusią Irako situaciją, kuomet JAV, apkaltinus šią šalį masinio naikinimo ginklo gaminimu ir terorizmo rėmimu, okupavo ją. Jokio masinio naikinimo ginklų rasta nebuvo. Daugelis ėmė kalbėti, kad tai buvo tik pretekstas perimti Irako gausius naftos išteklius bei kontroliuoti Viduriniuosius rytus. Ši versija labiausiai tikėtina, tačiau ne iki galo išnagrinėta.

Nelabai daugeliui yra žinoma, kad Irakas prieš karą planavo atsisakyti JAV valiutos kaip atsiskaitymo priemonės už naftą. Šiuo metu JAV doleris yra vienintelė atsiskaitymo priemonė už naftą. Šis precendentas reikštų JAV dolerio greito žlugimo galimybę, kadangi, kaip žinoma, JAV doleris nėra susietas su jokia tvirtą vertę turinčia materija (auksu) ar kita valiuta. Jeigu Irakas būtų perėjęs prie kitos valiutos atsiskaitant už naftą, tai būtų paskatinamasis motyvas kitoms šalims atsisakyti JAV valiutos kaip atsiskaitymo priemonės. Tai būtų sukėlę JAV dolerio katastrofą ir hiperinfliaciją, kadangi didžiuliai valiutos kiekiai yra perpumpuojami į naftos turtingų šalių biudžetus ir fondus, kuriuos savo ruožtu naudoja investicijoms. FED‘ui, kuri yra privati korporacija ir kuri spausdina dolerius kaip vertės vienetą, gauna didžiulį nekontroliuojamą pelną realiai iš niekur. Šį pelną FED, bankai ir pati JAV gali panaudoti nekilnojamo turto, naudingų išteklių įsigijimui, ginklų gamybai, technologijų kūrimui praktiškai nemokamai, spausdindama „beverčius“ popierius.

Žlugus dolerio-naftos sistemai,  JAV patirtų didžiulius nuostolius, nes turėtų mažinti spausdinamų dolerių masę. Tai reiškia mažėjančias investicijas į “juoduosius projektus”, kurių skaičiai nefiguruoja JAV BVP suvestinėse.

Grįžkim prie Irano. Ši šalis jaučia didžiulį spaudimą iš Vakarų ir Izraelio. Pirmiausia primenama apie Irano branduolines ambicijas ir norą „patiesti“ Izraelį. Gali būti, kad JAV iš tikro bijo Irano ambicijų ir grėsmingos retorikos Izraelio atžvilgiu (įdomu, kodėl mes nebijom?), tačiau tai gali būti tik viena iš priežaščių. Iranas nuolat pasisako apie JAV dolerio kaip atsiskaitymo priemonės už naftą atsisakymo. JAV jaučia didžiulę grėsmę dėl dolerio stabilumo ir pavojaus, kad jos valiutos infliacija taps nekontroliuojama.

Visų pirma JAV spaudžia Iraną ne dėl branduolinio ginklo grėsmės, bet dėl pavojaus doleriui. Branduolinis ginklas yra tik pretekstas JAV pasiteisinti plačiosioms masėms dėl dabartinės spaudimo politikos ir potencialaus karo.

Prognozės būtų tokios: JAV ir Iranas žais vienas kito gąsdinimo žaidimą, tačiau labai pavojingą, kadangi Iranui realiai atsisakius JAV valiutos būtų prisimintas branduolinės programos „pavojus“. Savo ruožtu JAV nuolatos darys spaudimą Iranui, kad nekeistų savo politikos. Iranas jau seniai būtų atsisakęs JAV valiutos, jei ne šis žaidimas, kurį jie puikiai supranta.

Taigi mūsų laukia ilgas ilgas JAV, Izraelio ir Irano konfrontacijos laikotarpis, su savos naudos siekiančiais Rusijos, Kinijos bei kitų šalių žaidimais, kuriais bus norima gauti kiek įmanoma daugiau naudos iš Vakarų-Irano status quo.

 

Informacijos šaltinis:

http://www.kalifornija.com/index.php?id=274

youtube.com

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Comments

 • kantas  On 2010/10/18 at 19:06

  deja, puls ir stengsis sugriauti šalį dar labiau negu dabar..

  valiuta visai ne prie ko jų konflikte, paanalizuok pats

  Ir šiaip, amerikos kariuomenė iki šiol nešbrįsta nei iš Afganistano, nei Irako.. Ginklais jiems situacijos nepavyko pakeisti, nuverčiant vienus ir statant kitus

  nepavyko pačioje pradžioje doleriais iškreipt visuomenės mąstymą..

  imk dvi dedamąsias – žydus ir arabus ( Judaizmą ir Islamą ); žiūrėk nuo šio taško – jų istorinius santykius, o vėliau ten tie doleriai, nafta ar dar kas kitkas

  Ypatingai atsižvelgti reikėtų į Kryžiuočių žygius, vėlesnę jų kryptį ir pan.

  Mes mirsime o ateities kartos vis vien norės sunaikinti žyduomenę – tokia tendencija; o pastarieji, žydeliai, norėdami išgyventi turės ir toliau kiršinti tautas

  Tai vyksta jau apie 1000 metų (svetimų tautų įtraukimas į žydelių gelbėjimą), kada nors baigsis tas klausimas su čigoniškais žydais

  daug informacijos internete, nereik apsistoti tie finansine puse; gyvenime pinigai galutinai nieko nesprendžia

  • valstybe  On 2010/10/18 at 19:48

   Vis dėlto manau, kad Iranas išsisuks be karo, nes dabartinė pusiausvyra sionistams yra pakankamai neblogas laimėjimas nerizikuojant didesnėm pasekmėm. Pernelyg rizikinga atakuoti neturint stipraus preteksto, nebent Iranas smarkiau išgąsdins. Persai nėra arabai, taigi žydiškas-arabiškas konfliktas atkrenta. Greičiau šiitai prieš žydus

   • Johnsonas  On 2010/10/18 at 20:40

    Su pretekstu nebūtų didelio vargo – prisiminkim kaip buvo Irako atveju, žydasklaida(C) ima rašyti netiesą apie “slepiamus masinio naikinimo ginklus” bei “ekstremistų išpuolius” – šiuo atveju dėl Irano bus primetama “branduolinė programa atominiams ginklams gaminti”. O kad artimųjų rytų regione būtent Izraelis turi branduolinį ginklą – niekam nė motais.

    Kitas dalykas – JAV didžioji skola auksu sėdi Kinijoje, JAV pramonė beveik sunykusi, didėja įtampa su Kinija – amerikos šūdasklaida vis aptarinėja galimą konfrontaciją tarp JAV ir Kinijos arba Kinijos ir likusio pasaulio – bet tai galbūt įmanoma tačiau manau tebus dėmesio atitraukimas nuo Vidurio Rytų problemų.

    Irane propaguojamas islamas, nesvarbu, kad šie žmonės nėra arabų kilmės – žydas gali sužaisti ir religine korta, kad savo pasiektų, neatmesčiau šito.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: