Sovietinio mąstymo likučiai

Užėjus į delfi.lt dėmesį patraukė vienas straipsnis “istorine” tematika . Supratau, kad šiandien niekas nepasikeitė nuo vakar.

http://pilietis.delfi.lt/news/istorikas.d?id=37137941

Net ir karikatūra šiam straipsniui pritaikyta mulkinimo tikslais. Būtina atkreipti dėmesį į nuotraukoje vaizduojamą rūkantį, dvokiantį, prasčiausius darbus dirbantį ir tuo laimingą “bomžą” su raudonąja žvaidžde ant rusiškos kepurės. Taip vaizduojamas apie sovietmetį bent iš dalies pozityviai mąstantis  Lietuvos pilietis.

Taip bandoma perauklėti Lietuvos skaitytojus neapykantos kitaip mąstantiems žmonėms dvasia. Pirmiausia kitaip mąstantys – tai galintys turėti alternatyvią pasaulio viziją žmonės – gyvenę sovietmečiu ir pažinojusių kitokį gyvenimą. Dideliems žmonėms būtina sužlugdyti bet kokį alternatyvų ieškojimą tarp gyventojų, kad jie nekeltų pavojaus jų užimamoms pozicijoms. Tokiu būdu pasiekiami tikslai:

1. Formuojama iškreipta Lietuvos gyventojų pasaulėžiūra, pirmiausia jaunimo.

2. Sumažinama opozicinio mąstymo raiška, kadangi ši alternatyva yra nemaloni norintiems imtis šios veiklos ir nenorintiems būti prilyginti “Homo sovieticus”

3. Susiformavusi nedidelė opozicinė grupė sulaukia pasipriešinimo arba abejingumo iš likusios visuomenės dalies. Tai veikia kaip pasipriešinimas jų veiklai.

4. Todėl Lietuvoje “sėkmingai” perrašoma istorija, susidorojama su politiniais, visuomeniniais, intelektualiniais oponentais.

5. Kiršinama visuomenė, kuriai šio proceso metu yra numetamas kaulas. Didieji asmenys tuo metu veikia netrukdomai, jų pozicijos tvirtos, nes minios dėmesys nukreiptas į kaulą.

 

Literatūros šaltinis:

http://pilietis.delfi.lt/news/istorikas.d?id=37137941

Politikos kryptis: policinės valstybės formavimosi politika

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: