Neoliberaliai kapitalistinėje valstybėje žmogus yra tik pelno šaltinis

Pasiskaitykite žemiau pateiktas ištraukas iš Delfi priklausančio straipsnio. Tai realus atvejis apie žmogų, kuris mirė eidamas gatve ir jis niekam nerūpėjo net 3 val.

“Daliaus teigimu, žmogus suklupo ir nugriuvo eidamas L. Asanavičiūtės gatve prie Karoliniškių seniūnijos. Tačiau po kelių minučių atvykusios greitosios medicinos pagalbos pastangos gaivinti žmogų buvo bevaisės – konstatuota vyro mirtis.”

“Nors, pasak DELFI skaitytojo, medikai iš įvykio vietos išvyko 11.15 val., tačiau kūnas tebegulėjo ir 14 val. „Praėjo trys valandos, tačiau matau, kad žmogus tebeguli. Eina pro šalį mažamečiai vaikai, žiūri. Ant lavono galvos uždėtas skuduras, o policininkas ramiai sau sėdi automobilyje ir kažką rašosi“, – stebėjosi Dalius.”

“Apie mirtį pranešta „Grindai“, policijos pareigūnai vietoje ir, aišku, lauks, kol kūnas bus paimtas. Gana ilgai neatvažiuoja, gal koks nesusipratimas“, – sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Evelina Pagounis”

“Grinda“ teturi vieną lavonams vežti skirtą standartus atitinkantį automobilį, tad pasitaiko atvejų, kai susidaro eilės. „Gali pasitaikyti tokių atvejų. Jeigu vienas įvykis Grigiškėse, kitas Naujoje Vilnioje, kol ten nuvažiuos… Be to, procedūra užima laiko – kartais reikia sulaukti, kol darbą baigs ekspertai“, – aiškino G. Bernadišius.”


Akivaizdu, kad Lietuvos valstybė degradavo. Visas Vilniaus miestas turi tik vieną lavonams gabenti skirtą automobilį.

Dėl tokių situacijų kalta mūsų išsigimusių dešiniųjų (socdemai irgi dešinieji) partijų kontroliuojama valdžia, šią ypatingą sritį pavertusia privačiu verslu ir pelno šaltiniu. Būtent, negyvų runkelių vežimas gatvėse tėra tik paprasčiausia verslo rūšis (toks pats verslas kaip ir ledų pardavinėjimas), ir didinant pelningumą būtina mažinti išlaidas. Nenuostabu, kad beveik 700 000 gyventojų turintis miestas turi tik vieną specializuotą automobilį, tiksliau šis svarbus reikalas patikėtas mažai privačiai įmonėlei.

Neabejoju, kad LLRI ir kiti laisvos rinkos šalininkai prieštaraus mano požiūriui, bet tada jiems palinkėčiau “nugriūti” kur nors Viniuje prie Arkikatedros arba ant kokios perėjos.

Literatūros šaltinis:

pilietis.delfi.lt/news/vilniuje.d?id=36714671

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: